Smart City miasto przyszłości Zielona energia transformacja ESG Akademia Miast Przyszłości

Dołącz do grona partnerów programu edukacyjnego dla JST: Akademia Miast Przyszłości

PFR dla Miast
Dołącz do grona partnerów programu edukacyjnego dla JST: Akademia Miast Przyszłości

Akademia Miast Przyszłości to unikalny program strategicznego wsparcia, skierowany do osób pracujących w urzędach średniej wielkości miast (między 5 a 100 tysięcy mieszkańców). Jego celem jest przygotowanie samorządowców do budowania miasta świadomego swojej sytuacji, umiejącego wykorzystywać istniejące potencjały i gotowego na sprostanie nowym wyzwaniom.

Program obejmuje warsztaty i wykłady edukacyjno-rozwojowe, podczas których uczestnicy uczą się przez praktykę. Efektem Akademii będą plany innowacyjnych działań lub narzędzi, które warto wdrożyć w średniej wielkości mieście. Współpraca z ekspertami z różnych dziedzin – administracji publicznej, biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych – pozwala na nawiązanie partnerstw prowadzących do wspólnych projektów, grantów czy inwestycji, które przyspieszą rozwój gminy.

Uczestnicy Akademii tworzą społeczność wymieniającą się wiedzą i doświadczeniem. Tegoroczna edycja skupia się na wyzwaniach związanych z projektowaniem innowacyjnych usług miejskich, aspektach ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność i ład organizacyjny) oraz miejskiej rezyliencji (cyberbezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe). Program składa się z trzech modułów realizowanych w formie spotkań stacjonarnych (dwudniowych) oraz online. Uczestnicy mają możliwość zdobycia certyfikatu potwierdzającego nabyte umiejętności.

Dlaczego warto zostać partnerem Akademii Miast Przyszłości?

  • Bezpośrednie zaangażowanie w edukację: Jako partner będziesz mógł bezpośrednio wpływać na edukację uczestników poprzez warsztaty i wykłady, promując swoje rozwiązania wśród liderów miast.
  • Kształtowanie treści modułów: Patronat nad modułem pozwala na aktywne kształtowanie jego treści i pozycjonowanie się jako ekspert w danej dziedzinie.
  • Nawiązywanie cennych kontaktów: Podczas wydarzeń networkingowych będziesz mieć okazję nawiązać wartościowe kontakty z przedstawicielami miast oraz kluczowymi partnerami programu.
  • Zwiększenie widoczności marki: Twoja marka zyska na widoczności w mediach społecznościowych PFR oraz w materiałach promocyjnych programu.
  • Kurs online: Merytoryczne nagranie z Twoim udziałem będzie promować Akademię Miast Przyszłości, co dodatkowo wzmocni Twój wizerunek eksperta.

Dołącz do nas i razem kształtuj przyszłość miast! Skorzystaj z wyjątkowej okazji, aby stać się częścią społeczności, która zmienia oblicze średniej wielkości miast w Polsce. Wypełnij formularz i dołącz do grona partnerów programu.

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Hack the Climate: start rekrutacji dla miast
Hack the Climate: znamy zwycięskie zespoły hackathonu
Następny

Zainteresują Cię również