aktualności wydarzenia smart city klub miast przyszłości

Analiza danych miejskich - nagranie ze spotkania Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
KMP analiza danych

W Urzędzie m.st. Warszawa od ponad roku działa Korpus Analityków, funkcjonujący ponad podziałami komórek organizacyjnych urzędu i specjalizujący się w analizie danych w mieście. Członkowie Korpusu reprezentują różne dziedziny i wykorzystują w swojej pracy wiele źródeł danych, metod i narzędzi analitycznych. Zadaniem Korpusu jest przede wszystkim dostarczanie analiz wspierających decyzje dotyczące rozwoju miasta. Jak pozyskiwane są dane i w jaki sposób są one przetwarzane? Dowiedz się z nagrania spotkania Klubu Miast Przyszłości.

Na ostatnim w tym roku spotkaniu Klubu Miast Przyszłości, Olaf Osica, Dyrektor Biura Strategii i Analiz przedstawił główne zadania Korpusu i opowiedział o stosowanych narzędziach. Podzielił się również efektami dotychczasowych analiz opracowanych przez Biuro Strategii, które zostały udostępnione w publikacji Warszawa w pandemii COVID-19 oraz w formie interaktywnego dashboardu agregującego dane związane z kryzysem uchodźczym, wywołanym agresją militarną Rosji w Ukrainie.

Podczas spotkania nasz gość opowiedział także o motywacjach do utworzenia zespołu analitycznego w Urzędzie Miasta i podzielił się dobrymi praktykami, które warto wcielić w życie, by bardziej efektywnie zarządzać nie tylko posiadanymi zbiorami danych, ale również procesami wewnątrz organizacji. Z nagraniem webinaru można zapoznać się poniżej.Jeśli zainteresował Cię temat zarządzania miastem z wykorzystaniem danych, to świetnie, ponieważ już w styczniu rusza Kurs Miejskiego Analityka „PoukłaDANE”, który organizujemy we współpracy z IRMiR. PoukłaDANE” to bezpłatny program edukacyjny dla przedstawicieli miast, którzy chcą zwiększyć swoje umiejętności analityczne w pracy z danymi miejskimi. Kurs będzie okazją zarówno do zdobycia praktycznej wiedzy na temat tego, jak wykorzystywać posiadane dane do usprawnienia procesów wewnętrznych w urżedzie, jak i szansą do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami. W ramach kursu zaplanowanowaliśmy także wizytę studyjną w warszawskim Korpusie, podczas której uczestnicy poznają ideę i zasady działania zespołu oraz posłuchają o dalszych planach na jego rozwój. Zapisy na kurs są już otwarte. Potrwają tylko do 23 grudnia, dlatego warto zgłosić swój udział jak najszybciej! Więcej szczegółów na temat kursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie projektu.

Aby być na bieżąco i otrzymywać informacje o kolejnych spotkaniach Klubu Miast Przyszłości, jak również wielu innych inicjatywach, zachęcamy do zapisania się do newslettera na stronie głównej PFR dla Miast.

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Detekcja satelitarna w mieście - podsumowanie spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR
Analiza danych miejskich - spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również