aktualności wydarzenia smart city klub miast przyszłości

Analiza danych miejskich - spotkanie Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
KMP analiza danych

Chcesz dowiedzieć się, czym są miejskie dane i jak można je wykorzystać? Jak zbieranie i wizualizowanie danych może pomóc w efektywnym zarządzaniu procesami w urzędzie? Dołącz do spotkania Klubu Miast Przyszłości, podczas którego przedstawimy potencjał danych miejskich na przykładzie pracy warszawskiego Korpusu Analityków.  

Już w czwartek 15 grudnia o godz. 11:00 zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie Klubu Miast Przyszłości. Gościem będzie Olaf Osica, Dyrektor Biura Strategii i Analiz Urzędu Miasta m. st. Warszawy, który przedstawi znaczenie danych miejskich i możliwości ich wykorzystania na przykładzie projektów realizowanych przez Biuro Strategii I Analiz oraz utworzony rok temu warszawski Korpus Analityków

Korpus to interdyscyplinarny zespół, złożony z pracowników specjalizujących się w analizie danych, działający ponad podziałami komórek organizacyjnych urzędu. Członkami Korpusu zostali pracownicy urzędu zajmujący się dotychczas szeroko rozumianą analityką – identyfikacją zagadnień badawczych, określaniem metodyki, wykonaniem analiz ilościowych i jakościowych czy przygotowywaniem i prezentowaniem wyników.  

Podczas spotkania nasz gość opowie o motywacjach do utworzenia zespołu analitycznego i zaprezentuje jego dotychczasowe działania, m.in. opracowanie raportu „Warszawa w kryzysie uchodźczym”. Aby zarejestrować się na spotkanie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Miasto połączone z mieszkańcami – spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Miasto napędzane danymi – podsumowanie spotkania Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również