I edycja Akademii Miast Przyszłości PFR coraz bliżej finału

PFR dla Miast
I edycja Akademii Miast Przyszłości PFR coraz bliżej finału

Dlaczego potrzebujemy Ekspertów Miast Przyszłości?

Na to pytanie od 21 września próbują odpowiedzieć samorządowcy trzydziestu średniej wielkości miast zakwalifikowanych do I edycji Akademii Miast Przyszłości PFR. 

Program ten, dedykowany urzędnikom miast średnich między dwadzieścia a sto tysięcy mieszkańców, jest jednym z działań Polskiego Funduszu Rozwoju na rzecz zwiększenia innowacyjności jednostek samorządu terytorialnego. Akademia podzielona jest na siedem modułów, razem ponad 40 godzin wykładów, warsztatów i dyskusji.

Dotychczas odbyło się pięć modułów, w ramach których uczestnicy mieli okazję poznać zagadnienia z obszaru zarządzania miastem, przedsiębiorczości, energetyki, mobilność i technologii. Trzydziestu ekspertów spotkało się z przedstawicielami miast, w tym: Artur Celiński (Magazyn Miasta), Joanna Erbel (aktywistka miejska), Andrzej Brzozowy (Projekty Miejskie), Marta Bejnar-Bejnarowicz (Kongres Ruchów Miejskich), Szymon Ciupa (Smartcity Expert) czy Łukasz Franek (ZTM Kraków). Do udziału zaprosiliśmy również: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Cyfryzacji, a samorządowcy z Krakowa, Świdnika czy Piastowa podzielili się doświadczeniem z realizacji swoich projektów. 

Akademia ma na celu przekazanie uczestnikom przede wszystkim praktycznej wiedzy, w szczególności poprzez pracę nad własnym projektem wdrożeniowym. Miasta wraz z mentorami tworzą kanwy oparte o metodykę lean canvas, które posłużą do opracowania modelu biznesowego projektów

Finał programu odbędzie się już 10 grudnia. To okazja dla uczestników, aby zaprezentować efekty swoich prac przed włodarzami miast, a także ekspertami. Dzięki wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju miasta średniej wielkości zyskują dostęp do wiedzy oraz możliwość networkingu i wymiany doświadczeń
 

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Eksperci Miast Przyszłości wyłonieni - finał I edycji Akademii za nami
Piastów - modernizacja i rozbudowa szkoły dzięki współpracy publiczno-prywatnej
Następny

Zainteresują Cię również