aktualności wydarzenia smart city klub miast przyszłości

Miasto Fachowców – podsumowanie Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
Miasto Fachowców – podsumowanie Klubu Miast Przyszłości

Rynek pracy jednoznacznie pokazuje, że wciąż brakuje rzemieślników i specjalistów. Tę lukę postanowiło zapełnić Miasto Katowice, w którym właśnie trwa piąta edycja programu “Katowice Miastem Fachowców”, łączącego uczniów szkół podstawowych z lokalnymi przedsiębiorcami.    

Projekt adresowany jest do przedsiębiorców działających na terenie Katowic oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. W ramach projektu uczniowie mają szansę odwiedzić firmy partnerskie i przyjrzeć się temu, jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach, a następnie poznać możliwości kształcenia w wybranym zawodzie w szkołach branżowych.  

W dotychczasowych edycjach programu Katowice Miastem Fachowców wzięło udział prawie 3000 uczniów. Odbyły się 152 wizyty studyjne w firmach. Uczniowie stojący przed wyborem dalszej ścieżki edukacji zawodowej poznali specyfikę pracy m.in. w takich zawodach jak: kaletnik, operator maszyn CNC i EDM, mechanik, hydraulik, mechatronik, elektryk, szlifierz, frezer, hartownik, kucharz, kelner, architekt, projektant, grafik czy specjalista i technik w obszarze AI, cyberbezpieczeństwa, IT i analizy danych. 

O założeniach tego projektu i dotychczasowych efektach programu podczas spotkania Klubu Miast Przyszłości opowiedziała Barbara Miś – Kierowniczka Referatu Wydziału Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Katowice i Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink.  

Wysłuchaj nagrania z webinaru lub zapoznaj się z załączoną prezentacją, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak dokładnie przebiega ten projekt oraz jakie inne działania wspierające rozwój przedsiębiorczości realizuje miasto Katowice. 

 Aby być na bieżąco i otrzymywać powiadomienia o kolejnych spotkaniach Klubu Miast Przyszłości, a także innych inicjatywach PFR dla Miast, zapisz się do naszego newslettera.  

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Autonomiczny transport w praktyce - podsumowanie spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR
Zarządzanie energią poprzez dane – podsumowanie Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również