Smart City hackathon miasto przyszłości edukacja jutra Kompetencje przyszłości przedsiębiorczość

Pierwszy dzwonek: rozpoczęcie rekrutacji do HackSQL

PFR dla Miast
Pierwszy dzwonek: rozpoczęcie rekrutacji do HackSQL

Początek roku szkolnego to doskonały moment na poszukiwanie nowych możliwości w dziedzinie edukacji i rozwoju zawodowego, zarówno dla osób w wieku szkolnym, jak i poza nim. 

Już od 4 września rozpoczęliśmy rekrutację do HackSQL – maratonu programistycznego, którego celem jest tworzenie rozwiązań sprzyjających rozwojowi zawodowemu mieszkańców, podnoszeniu ich kompetencji cyfrowych i dostosowaniu edukacji do nowych trendów oraz potrzeb na rynku pracy. Wydarzenie to jest organizowane przez Centrum GovTech i Polski Fundusz Rozwoju w ramach programu "Programuj Miasta z GovTech by PFR". 

Już teraz zachęcamy przedstawicieli miast oraz zespoły programistyczne do zaangażowania się w ten projekt. Szukamy samorządów, które dostrzegają potencjał technologii w rozwiązywaniu lokalnych problemów z zakresu edukacji i są gotowe do współpracy z innowatorami. Działamy w czterech kategoriach tematycznych: 

  • Kompetencje Przyszłości: To wyzwanie ma na celu aktywizację zawodową mieszkańców, wspierając rozwój umiejętności poszukiwanych na przyszłym rynku pracy, takie jak współpraca zespołowa, myślenie analityczne i kreatywne, biegłość cyfrowa i techniczna oraz zdolność do rozwiązywania skomplikowanych problemów. 
  • Innowacyjna Przedsiębiorczość: Głównym celem tej kategorii jest stworzenie środowiska, w którym przedsiębiorstwa i miasta mogą efektywnie współpracować, identyfikując i rozwiązując konkretne wyzwania biznesowe. Rozważane będą rozwiązania ułatwiające identyfikację potrzeb przedsiębiorstw i umożliwiające aktywny udział mieszkańców w procesach decyzyjnych. 
  • Nowoczesne Kształcenie: Celem tego wyzwania jest tworzenie narzędzi i platform edukacyjnych wykorzystujących nowoczesne technologie i metody nauczania, takie jak gry symulacyjne, materiały audiowizualne, interaktywne aplikacje edukacyjne i platformy e-learningowe, które angażują uczestników w procesy uczenia się w atrakcyjny i interaktywny sposób. 
  • Cyfryzacja Edukacji: W tej kategorii skupiamy się na identyfikacji wyzwań związanych z zdalną edukacją oraz opracowaniu rozwiązań usprawniających procesy nauczania, komunikacji i zarządzania instytucjami edukacyjnymi i kulturalnymi. Obejmuje to narzędzia i platformy wspierające zdalne nauczanie oraz rozwiązania mające na celu podniesienie poziomu cyfryzacji w tych dziedzinach. 

Zapraszamy miasta do składania zgłoszeń od 4 września do 17 września 2023 roku poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.  

Programiści mogą już teraz zgłaszać swoje udział w rozwiązywaniu wyzwań podczas największego stacjonarnego hackathonu w Europie – HackYeah, który odbędzie się w dniach 29.09-01.10 w Tauron Arenie w Krakowie. Dla uczestników HackSQL przygotowaliśmy specjalny kod: "Programuj_Miasta" umożliwiający darmową rejestrację.

Przyjdź i zmierz się z jednym z czterech prawdziwych wyzwań polskich miast. Podczas największego w Europie hackathonu, przy wsparciu doświadczonych mentorów, opracujecie innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące miejskie dane, a następnie zaprezentujecie je przed jury złożonym z przedstawicieli miast oraz niezależnych ekspertów. Zwycięskie rozwiązania zostaną wdrożone w samorządach uczestniczących w programie.  

Wierzymy, że nowoczesna edukacja stanowi klucz do przyszłości, która obfituje w możliwości i wyzwania. Dołącz do nas, aby razem kształtować to jutro, tworząc innowacyjne rozwiązania, które pomogą mieszkańcom rozwijać się i odnosić sukcesy w dynamicznym świecie. 

Strona projektu HackSQL 

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
HackSQL: Innowacje z zakresu edukacji i przedsiębiorczości w miastach
Hack the Climate: start rekrutacji dla miast
Następny

Zainteresują Cię również