aktualności wydarzenia smart city klub miast przyszłości

Podsumowanie pierwszego spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR

PFR dla Miast
Podsumowanie pierwszego spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR

Ruszyła nowa inicjatywa PFR skierowana do przedstawicieli samorządów - Klub Miast Przyszłości. Tematem pierwszego z cyklu webinarów, poświęconych rozwojowi innowacji w miastach, był Zgorzelecki Klaster Energetyczny, którego celem jest zapewnienie samowystarczalności energetycznej regionu poprzez systematyczny rozwój wielowektorowej energetyki odnawialnej. Kulisy tego projektu przedstawiła prowadząca spotkanie – Agnieszka Spirydowicz, prezes ZKlastra.

Za nami webinar inaugurujący cykl spotkań Klubu Miast Przyszłości PFR. Pierwsze spotkanie, któremu przewodziła prezes Zgorzeleckiego Klastra Energii, poświęciliśmy tematowi z obszaru energetyki.  Poruszyliśmy m.in. temat korzyści tworzenia klastrów energii dla samorządów i przedsiębiorców, realizowanych w ZKlastrze projektów badawczo-rozwojowych, możliwości finansowania podobnych projektów czy procesie tworzenia klastrów i dobrych praktykach w tym zakresie. O Klastrze pisaliśmy w naszej Bazie Miejskich Innowacji w tym artykule.

Inicjatywa Klub Miast Przyszłości spotkała się z dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem. Na spotkaniu pojawiło się ponad 50 osób reprezentujących samorządy różnej wielkości z wielu rejonów Polski, którzy mieli możliwość zadawania pytań, a przez to dowiedzenia się interesujących ich szczegółów dotyczących organizacji ZKlastra. Chcemy, by kolejne spotkania Klubu stały się dla przedstawicieli JST źródłem praktycznej wiedzy o wdrażaniu innowacji.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie, w których będziemy na bieżąco informować o kolejnych planowanych spotkaniach. O działaniach zespołu PFR dla Miast piszemy także w naszym newsletterze – jeśli chcesz pozostać na bieżąco, zapraszamy do dołączenia [link].

Wszystkim osobom, którym nie udało się wziąć udziału w pierwszym spotkaniu Klubu Miast Przyszłości, polecamy obejrzenie prezentacji oraz nagrania ze spotkania z Agnieszką Spirydowicz, z których dowiecie się więcej o budowaniu niezależności energetycznej

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Zarządzanie energią poprzez dane – podsumowanie Klubu Miast Przyszłości
Connect and Scale Up o technologiach miejskich. Jak rozwijać współpracę samorządu z przedsiębiorcami?
Następny

Zainteresują Cię również