aktualności wydarzenia smart city klub miast przyszłości

Zarządzanie energią poprzez dane – podsumowanie Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
KMP analiza danych w energetyce

Jak zbierać i analizować dane, aby wyciągać z nich odpowiednie wnioski, a dzięki temu optymalizować zużycie energii w mieście? Ostatnie spotkanie Klubu Miast Przyszłości było okazją do posłuchania o tym, jak we Włocławku, poprzez wykorzystanie narzędzi analitycznych, udało się wygenerować oszczędności na poziomie miliona złotych. Wysłuchaj nagrania ze spotkania z Sebastianem Górką, Energetykiem Miejskim, który opowiedział o działaniach, jakie można podjąć, by energii zużywać mniej, a także pokazał, jak dobrze zbierane dane mogą w tym pomóc. 

Rosnące ceny energii to obecnie palący problem wszystkich samorządów. Gminy są zmuszone podejmować działania, pozwalające na ograniczenie zużycia i mapowanie start energii. Gdzie warto zatem szukać źródeł oszczędności i w jaki sposób podejmować decyzje w tym zakresie? Z pomocą mogą przyjść dane miejskie.  

Dowiedz się, jakie działania zostały wprowadzone przez Urząd Miasta Włocławek. Wysłuchaj nagrania ze spotkania Klubu Miast Przyszłości, podczas którego Sebastian Górka, Energetyk Miejski, przedstawił przykłady działań optymalizacyjnych wprowadzonych w mieście i opowiedział o planach na przyszłość. Podzielił się również rekomendacjami w zakresie zbierania danych i ich przetwarzania. 

Zapoznaj się z nagraniem oraz prezentacją przygotowaną przez prelegenta. Aby być na bieżąco i otrzymywać powiadomienia o kolejnych spotkaniach Klubu Miast Przyszłości, a także innych inicjatywach PFR dla Miast, zapisz się do naszego newslettera.  

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Miasto Fachowców – podsumowanie Klubu Miast Przyszłości
Podsumowanie pierwszego spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR
Następny

Zainteresują Cię również