smart city klub miast przyszłości gielda miejskich technologii Cyfryzacja

Jak działa Giełda Miejskich Technologii - podsumowanie Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
Klub Miast Przyszlosci GMT

Giełda Miejskich Technologii to platforma internetowa, która połączy firmy oferujące rozwiązania IT dla miast z samorządami, które takich technologii poszukują. Oprócz możliwości łatwego znalezienia i porównania produktów, samorządy zyskają także możliwość bezpłatnego przetestowania wybranych rozwiązań dzięki dedykowanym mikrograntom. Jak działa Giełda i co zrobić, by otrzymać grant? Na te pytania i wiele innych odpowiedzieliśmy podczas spotkania Klubu Miast Przyszłości.

Giełda Miejskich Technologii to aplikacja, która połączy przedstawicieli samorządów z firmami oferującymi produkty informatyczne dla miast. Na platformie gminy będą mogły znaleźć rozwiązania IT w modelu usługowym, których wdrożenie i testowanie jest możliwe w okresie od 6 do 12 miesięcy. To jednak nie wszystko – gminy mogą bezpłatnie przetestować wybrane rozwiązanie z Giełdy dzięki dedykowanym mikrograntom o wysokości do 50 tysięcy zł.

Giełda będzie miejscem prezentacji różnorodnych rozwiązań informatycznych służących m.in. do inteligentnego zarządzania oświetleniem miejskim i zużyciem mediów, komunikacji z mieszkańcami, zarządzania transportem publicznym czy automatyzacji procesów administracyjnych.

Podczas spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR Paweł Grzegorczyk zaprezentował główne założenia inicjatywy i odpowiedział na pojawiające się pytania dotyczące przyznawania mikrograntów oraz zasad działania platformy. Wyjaśniliśmy m.in. jakie jednostki mogą się ubiegać o grant, jak wygląda ocena przesłanych wniosków, czy konieczne jest posiadanie wkładu własnego oraz to, jak ustalane są warunki testowania produktów. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w nagraniu z webinaru dostępnym poniżej.

Zachęcamy do rejestracji profilu na platformie i zapoznania się z dostępnymi ofertami produktów. Nabór wniosków grantowych dla samorządów rusza już w poniedziałek 17 października!

Zapisz się do newslettera na stronie głównej https://gieldamiejskichtechnologii.pl/, aby być na bieżąco z aktualnościami w projekcie.

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Jak wdrażać innowacje w mieście? Dobre praktyki we współpracy JST ze spółkami technologicznymi.
Studenci UJ zmieniają urzędy – podsumowanie Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również