Miasto Smart City Cyfryzacja gielda miejskich technologii Finansowanie

1,3 mln zł na wdrożenia IT – VI nabór w Giełdzie Miejskich Technologii

PFR dla Miast
1,3 mln zł na wdrożenia IT – VI nabór w Giełdzie Miejskich Technologii

Rusza kolejny nabór wniosków grantowych w Giełdzie Miejskich Technologii! Jeszcze w sierpniu gminy ponownie zyskają możliwość bezpłatnego przetestowania wybranego rozwiązania informatycznego dostępnego na platformie. W dniach 7-20.08.2023 odbędzie się VI nabór dla samorządów, w którym pula środków wyniesie prawie dwa razy więcej niż w poprzednim naborze. Łącznie na mikrogranty zostanie przeznaczone aż 1,3 mln złotych brutto, co oznacza szansę na wdrożenia dla minimum 26 samorządów. 

Giełda Miejskich Technologii to platforma, która umożliwia JST znalezienie i porównanie dostępnych na rynku rozwiązań informatycznych usprawniających zarządzanie miastem. Od października 2022 r. w katalogu produktów pojawiło się już ponad 200 różnych rozwiązań, które gminy mogą bezpłatnie przetestować przez maksymalnie rok w ramach udzielanych w programie mikrograntów o wysokości do 50 tys. złotych. Do tej pory odbyło się już 5 naborów, w których przyznanych zostało 55 grantów. Już w sierpniu ruszy kolejny, VI nabór, w którym dostępna pula będzie jeszcze większa - wyniesie ona 1,3 mln złotych! O granty ponownie mogą ubiegać się wszystkie gminy w Polsce, którym do tej pory nie udało się zdobyć finansowania w konkursie. 

Zasady udzielania grantów pozostają bez zmian. Ocena złożonych wniosków będzie przeprowadzona na podstawie poziomu deklarowanego zaangażowania pracowników JST, oczekiwanego wpływu wdrożenia na poprawę efektywności pracy urzędu oraz kompletności informacji o stosowanej w urzędzie infrastrukturze informatycznej. Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania grantów znajdziesz w Regulaminie projektu.  

Przed złożeniem wniosku warto pamiętać o zrealizowaniu kursu online „Jak rozmawiać z firmą technologiczną? Modelowa współpraca samorządu z biznesem”. Jego ukończenie jest jednym z warunków otrzymania grantu. Kurs można znaleźć w Bazie wiedzy.    

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wypełnić wniosek grantowy, zachęcamy do zapoznania się z krótką animacją dostępną w artykule Jak otrzymać grant na testowanie produktu w gminie?, która przeprowadzi Cię przez ten proces.  

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Rozpoczął się kolejny nabór wniosków grantowych dla JST w Giełdzie Miejskich Technologii
Ruszył nabór wniosków grantowych dla JST w Giełdzie Miejskich Technologii - testuj bezpłatnie rozwiązanie IT w gminie
Następny

Zainteresują Cię również