Miasto Smart City klub miast przyszłości Wydarzenie online Zieleń Miejska Środowisko

Inteligentny system zarządzania zielenią miejską w Sopocie - zapowiedź Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
Inteligentny system zarządzania zielenią miejską w Sopocie - zapowiedź Klubu Miast Przyszłości

Drzewa i dostęp do zielenie odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości życia mieszkańców, mitygując skutki zmian klimatu i przeciwdziałając suszy oraz poprawiając estetykę przestrzeni miejskiej. Miasto Sopot postanowiło wdrożyć inteligentny system, umożliwiający lepsze zarządzanie zielenią miejską, aby dbać o jej jakość i koordynować działalność różnych jednostek organizacyjnych urzędu. 

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Miast Przyszłości, które odbędzie się 28 marca o godzinie 11:00. Podczas spotkania poznamy korzyści płynące z wykorzystania nowoczesnych technologii w tym obszarze. Krzysztof Jałoszyński, Naczelnik Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w UM Sopot, przedstawi fascynujący system zarządzania zielenią miejską w Sopocie, który obejmuje ponad 430 tysięcy drzew, wliczając tereny leśne. 

Kluczowym elementem tego systemu jest baza drzew, gromadząca bogate informacje, takie jak historia pielęgnacji czy rejestr pozwoleń na wycinkę. Podstawowe dane są również dostępne dla wszystkich mieszkańców na stronie internetowej https://drzewa.um.sopot.pl/

To narzędzie nie tylko usprawnia zarządzanie zielenią miejską, ale także umożliwia planowanie konkretnych działań pielęgnacyjnych, szczególnie dla drzew w osłabionej kondycji. Będziemy mieli okazję zgłębić szczegóły tych rozwiązań podczas naszego spotkania Klubu Miast Przyszłości.  

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w wydarzeniu. Webinar potrwa ok. 60 minut i jest darmowy. Aby otrzymać link, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Łódź: Droga do Smart City - pomysły, projekty, realizacje - zapowiedź Klubu Miast Przyszłości
Efektywne zarządzanie energią poprzez dane – spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również