Miasto Smart City Cyfryzacja gielda miejskich technologii Finansowanie

Ruszył II nabór wniosków grantowych w Giełdzie Miejskich Technologii

PFR dla Miast
Rozpoczecie 2 naboru Gielda Miejskich Technologii

Dziś ruszył II nabór wniosków grantowych dla gmin w Giełdzie Miejskich Technologii. To już ostatnia szansa w tym roku na pozyskanie środków na przetestowanie dowolnego produktu z katalogu. Tym razem pula środków to aż 325 tysięcy złotych. Na wnioski gmin czekamy do 11 grudnia. Nie zwlekaj - wybierz rozwiązanie, które usprawni Twoje miasto i sprawdź jego działanie w praktyce! 

Na platformie można znaleźć już ponad 120 produktów i usług technologicznych. W pierwszym naborze wpłynęło łącznie 76 wniosków grantowych od samorządów z całej Polski. Sześć z nich przez najbliższe miesiące przetestuje wskazane rozwiązania w ramach otrzymanego finansowania. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie miasta otrzymały granty, zapoznaj się z wynikami I naboru.  
Wnioski grantowe mogą składać urzędy z każdej gminy w Polsce. Aby zaaplikować do konkursu, należy zarejestrować profil na platformie, wybrać produkt z katalogu i wypełnić wniosek grantowy online, który dostępny jest po zalogowaniu. Przez proces składania wniosku przeprowadzi Cię krótki film instruktażowy udostępniony w artykule. Ocena złożonych wniosków będzie przeprowadzona na podstawie poziomu deklarowanego zaangażowania pracowników JST, oczekiwanego wpływu wdrożenia na poprawę efektywności pracy urzędu oraz kompletności informacji o stosowanej w urzędzie infrastrukturze informatycznej. Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania grantów znajdziesz w Regulaminie projektu. 

Te gminy, które w pierwszym naborze nie zakwalifikowały się do otrzymania grantów, nadal mają szansę na zdobycie finansowania. Wystarczy edytować treść wniosku złożonego w poprzednim naborze i ponownie zaaplikować. Przed złożeniem wniosku warto zrealizować kurs online „Jak rozmawiać z firmą technologiczną? Modelowa współpraca samorządu z biznesem”, którego ukończenie jest jednym z warunków otrzymania grantu. Kurs można znaleźć w Bazie wiedzy.  

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Gotowi na innowacje? Polskie gminy otrzymają 1,5 mln zł na wdrożenia IT
Kolejne granty w Giełdzie Miejskich Technologii trafią do gmin
Następny

Zainteresują Cię również