Ekspert Miast Przyszłości - profesjonalne szkolenie online dla samorządów od PFR

PFR dla Miast
Ekspert Miast Przyszłości - profesjonalne szkolenie online dla samorządów od PFR

Ponad 120 uczestników z 71 średniej wielkości miast wzięło udział w dwóch edycjach warsztatów dla samorządów z cyklu Akademia Miast Przyszłości, organizowanych przez Polski Fundusz Rozwoju w ramach programu PFR dla Miast. Teraz stacjonarne warsztaty przenoszą się do online’u i są dostępne dla każdego samorządowca, który chce sięgnąć po profesjonalną wiedzę z zakresu wdrażania miejskich innowacji i uzyskać certyfikat “Eksperta Miast Przyszłości”. Bezpłatny kurs jest już dostępny na platformie www.kursy.pfr.pl

Udział w kursie “Ekspert Miast Przyszłości” to okazja do zbudowania w Polsce nowej jakości miast - świadomych swoich potencjałów i potrafiących wykorzystać je w przemyślany sposób. Chcąc wyposażyć samorządy w nowe kompetencje uczestnicy przejdą cztery ścieżki rozwoju. 

Rok temu, gdy ruszaliśmy z pierwszą edycją stacjonarnych warsztatów z cyklu Akademia Miast Przyszłości zainteresowanie udziałem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Do projektu zgłosiło się ponad dwukrotnie więcej samorządów niż zakładaliśmy, chociaż warsztaty kierowane były wyłącznie do przedstawicieli średniej wielkości miast. To uświadomiło nam, że samorządowcy chcą wdrażać innowacje i chcą wiedzieć więcej o tym, jak robić to z myślą o potrzebach mieszkańców.

mówi Paweł Grzegorczyk, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.

Kurs “Ekspert Miast Przyszłości” powstał z myślą o pracownikach samorządowych chcących dowiedzieć się, jak budować innowacyjne miasto odpowiadające na potrzeby mieszkańców. Podczas dwóch edycji Akademii Miast Przyszłości samorządy miały okazję zdobyć przekrojową wiedzę na temat miast przyszłości, poznać narzędzia usprawniające zarządzanie miastem oraz opracować innowacyjny miejski projekt wdrożeniowy z pomocą doświadczonych mentorów i autorskiej metodyki PFR. Teraz format ten został przeniesiony do świata online, gdzie eksperci w łącznie 10 godzin podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą m.in.: z dziedziny finansowania miejskich inwestycji, zielonej transformacji miast czy rozwoju technologicznego urzędów i miasta.

Pandemia Covid-19 znacznie ograniczyła możliwość organizacji stacjonarnych spotkań, dlatego na bazie naszych dotychczasowych doświadczeń i rozmów z samorządowcami, stworzyliśmy kurs online z udziałem ekspertów, którzy byli z nami także podczas Akademii Miast Przyszłości. Dzięki nowej formule kurs staje się dostępny dla każdego samorządowca, bez względu na wielkość miasta czy zajmowane stanowisko.

dodaje Paweł Grzegorczyk.

Kurs składa się z 7 modułów: nowoczesne zarządzanie miastem, cyfrowe miasto, energetyka i klimat, mieszkańcy i jakość życia, mobilność, finansowanie inwestycji miejskich i przedsiębiorczość. W każdym z nich znajduje się materiał wideo z eksperckim komentarzem, artykuły oraz case study z Polski i ze świata. Każdy moduł zakończony jest krótkim testem potwierdzający zdobytą wiedzę. Całość materiału została przygotowana w taki sposób, aby uczestnik mógł przyswajać wiedzę we własnym tempie - kurs nie jest ograniczony w czasie i daje możliwość powrotu do wcześniejszych etapów. Po przejściu wszystkich modułów i poprawnym wypełnieniu testu końcowego uczestnik otrzymuje Certyfikat Eksperta Miast Przyszłości wydawany przez Polski Fundusz Rozwoju i Związek Miast Polskich, który potwierdza ukończenie kursu i znajomości zagadnień z zakresu inteligentnego zarządzania miastem.

Wszyscy chętni zdobyciem kompetencji Eksperta Miast Przyszłości znajdą kurs na stronie www.kursy.pfr.pl. Więcej informacji nt. projektów wspierających miasta w rozwoju technologicznym znajduje się na stronie www.pfrdlamiast.pl.

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Jaki był 2021 rok w polskich samorządach? Podsumowanie ekspertów
Klimaton dla Miast – poznaliśmy rozwiązania, które odpowiedzą na problemy samorządów!
Następny

Zainteresują Cię również