Miasto Smart City klub miast przyszłości Wydarzenie online Cyfryzacja

Pilotaż e-Płatności w mObywatelu – spotkanie Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
Pilotaż e-Płatności w mObywatelu – spotkanie Klubu Miast Przyszłości

Centralny Ośrodek Informatyki uruchomił platformę ePłatności, umożliwiającą obywatelom realizację zobowiązań finansowych online wobec urzędu. Dzięki ePłatnościom mieszkańcy będą mogli bezprowizyjnie opłacić zobowiązania finansowe wobec urzędów, posiadając jednocześnie pełną kontrolę nad swoimi rachunkami oraz dostęp do historii i statusów płatności.

Rozwiązanie udostępnione zostanie w aplikacji mobilnej mObywatel oraz w serwisie mObywatel.gov.pl. Dla jednostek administracji publicznej ePłatności to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także gwarancja bezpieczeństwa przechowywania danych. W pilotażu mogą wziąć udział wszystkie urzędy - poprzez platformę możliwa będzie opłata trzech rodzajów zobowiązań: za podatek od nieruchomości, za najem lub dzierżawę gruntów Skarbu Państwa oraz za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W dalszym etapie planowane jest rozszerzenie katalogu możliwych zobowiązań. Dodane zostaną również kolejne metody płatności od innych operatorów i nowe funkcjonalności. 

W czwartek 12 października 2023 o godz. 11:00 zapraszamy na kolejne spotkanie online Klubu Miast Przyszłości, podczas którego Nadia Bouacid i Renata Włodarczyk z Zespołu Wsparcia Wdrożeń w COI opowiedzą o szczegółach działania platformy i przedstawią możliwości współpracy dla jednostek administracji publicznej. Webinar potrwa ok. 60 minut i jest bezpłatny. Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Detekcja satelitarna jako narzędzie rozwoju miast - kolejne spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Łódź: Droga do Smart City - pomysły, projekty, realizacje - zapowiedź Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również