Miasto Smart City klub miast przyszłości dane satelitarne miejskie innowacje miasto przyszłości

Detekcja satelitarna jako narzędzie rozwoju miast - kolejne spotkanie Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
Klub Miast Przyszlosci: Detekcja satelitarna

Jak miasta mogą wykorzystać dane satelitarne? Co można wyczytać z pozyskanych zobrazowań? Między innymi o tych kwestiach porozmawiamy z przedstawicielem Urzędu Miejskiego we Wrocławiu podczas kolejnego spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR. 

Na webinar zapraszamy w czwartek 9 czerwca 2022 o godz. 11:00. Nasz gość opowie o pionierskim na skalę kraju wykorzystaniu technologii satelitarnych do wykrywania nieszczelności w systemie podatkowym. Wrocław jako pierwsze miasto, nie tylko w Polsce, ale i w Europie, postawiło na wykorzystanie technologii kosmicznych do uszczelnienia lokalnego systemu podatkowego. Dzięki analizom uzyskanym z obrazowania satelitarnego, przez 12 miesięcy trwania projektu było możliwe przeskanowanie przez pracowników Wydziału Podatków i Opłat 65% powierzchni miasta pod kątem wykrycia obiektów potencjalnie nieopodatkowanych lub opodatkowanych w sposób niezgodny z faktycznym stanem nieruchomości.   

Wrocławski projekt był przez nas opisany w Bazie Miejskich Innowacji w artykule Kosmiczne technologie działają we Wrocławiu. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem przed spotkaniem. Po prezentacji gościa będzie miała miejsce standardowo sesja pytań i odpowiedzi, dlatego gorąco namawiamy również do przygotowania pytań dla prelegenta.  

Wydarzenie potrwa ok. 60 minut i jest bezpłatne. Aby wziąć udział w spotkaniu Klubu Miast Przyszłości należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.  

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie już niedługo, a tymczasem zapraszamy również do przeczytania relacji z poprzedniego, majowego spotkania Klubu Miast Przyszłości. Rozmawialiśmy na nim o tym, jak w praktyce wygląda rozwój autonomicznego transportu. Szczegóły spotkania oraz prezentację gościa - Magdaleny Szymańskiej z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, można znaleźć pod linkiem.  

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Poznaj Giełdę Miejskich Technologii podczas spotkania Klubu Miast Przyszłości
Pilotaż e-Płatności w mObywatelu – spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również