smart city Innowacje smart city expo

Smart City Expo World Congress w Barcelonie - zobacz agendę i otrzymaj wejściówkę na konferencję!

PFR dla Miast
Smart City Expo World Congress w Barcelonie - zobacz agendę i otrzymaj wejściówkę na konferencję!

Trwający 2022 rok dla pasjonatów tematyki miejskiej przynosi już drugie - po czerwcowym World Urban Forum w Katowicach - ważne, międzynarodowe wydarzenie. W listopadzie odbędzie się kolejna edycja Smart City Expo World Congress. Co dla uczesnitków zaplanowali organizatorzy i jak skorzystać z darmowej wejściówki na konferencję? Przeczytaj!

Smart City Expo World Congress, które odbędzie się w dniach 15-17 listopada w Barcelonie to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń dla osób działających na rzecz obszaru inteligentnych miast. Konferencja jest kluczowym miejscem spotkań ekspertów i liderów najbardziej innowacyjnych miast, firm, ośrodków badawczych i organizacji międzynarodowych na świecie. W tegorocznej edycji udział weźmie ponad 24 tysiące pasjonatów inteligentnego rozwoju miast z całego świata i ponad 400 międzynarodowych prelegentów, którzy podzielą się swoją wizją, jak zbudować bardziej zrównoważoną i znośną przyszłość miejską.

Tegoroczne wydarzenie skupi się na ośmiu głównych ścieżkach poruszających najpilniejsze problemy, przed którymi stoją miasta: technologie wspomagające, energia i środowisko, mobilność, zarządzanie, życie i włączenie społeczne, gospodarka, infrastruktura i budynki oraz bezpieczeństwo i ochrona.

Choć konferencja odbędzie się stacjonarnie w Barcelonie, jej przebieg będzie można śledzić również wirtualnie, z dowolnego miejsca na świecie poprzez platformę TomorrowCity. Wirtualny udział w wydarzeniu jest darmowy.

Wśród tematów dyskusji i wystąpień speakerów pojawią się takie zagadnienia jak:

  • Inteligentne miasta na rzecz zrównoważonego rozwoju i integracji: śródziemnomorskie doświadczenia;
  • Miasta stworzone dla potrzeb mieszkańców;
  • Zwalczanie zanieczyszczeń dzięki strefom niskiej emisji i opłatom drogowym;
  • Od inteligentnych do otwartych miast: Internet Rzeczy (IoT) wspierający społeczności miejskie;
  • Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznej przestrzeni publicznej;
  • Sprawne zarządzanie napędzające zmiany w miastach;
  • Czy jesteśmy gotowi, aby sztuczna inteligencja zarządzała miastami?
  • Bezpieczeństwo mikromobilności.

Pełną agendę wydarzenia znajdziesz na stronie.

PFR dla Miast jest partnerem wydarzenia, dzięki czemu mamy możliwość przekazania naszym czytelnikom darmowych wejściówek na Smart City Expo World Congress. Co trzeba zrobić, aby skorzystać z tej okazji? Zgłosić chęć udziału w konferencji poprzez wysłanie wiadomości na adres [email protected]! Wejściówki na konferencję otrzyma 25 pierwszych osób. O zakwalifikowaniu się do grona 25 najszybszych poinformujemy również mailowo.

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Zarządzanie wodą w mieście - przegląd technologii z Smart City Expo 2023
Miasto 15-minutowe czyli jakie? Koncepcja i przykłady
Następny

Zainteresują Cię również