Miasto Smart City miejskie innowacje klub miast przyszłości wydarzenia

Wznawiamy cykliczne spotkania Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
Wznawiamy cykliczne spotkania Klubu Miast Przyszłości

Po krótkiej przerwie wakacyjnej wznawiamy cykliczne spotkania Klubu Miast Przyszłości. Odbywające się raz w miesiącu bezpłatne webinary to okazja nie tylko dla samorządowców, ale również wszystkich osób zainteresowanych miejskimi projektami, do poznania kulis zrealizowanych działań i aktywnej wymiany wiedzy.

Najbliższe spotkanie online otwierające nowy sezon spotkań Klubu odbędzie się już w czwartek 14 września 2023 o godz. 11:00. Tym razem uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję posłuchać o tym, jak efektywnie wykorzystać dane w zarządzaniu procesami miejskimi. W Kielcach od lat dostrzega się ogromny potencjał wykorzystania danych miejskich w procesie zarządzania. Jako jedno z pierwszych miast w Polsce rozpoczęło i kontynuuje proces integracji danych dla potrzeb bieżącego podejmowania decyzji, ze szczególnym uwzględnieniem procesu inwestycyjnego.

Podczas nadchodzącego webinaru Anna Dwurnik, Główny Specjalista w Biurze ds. Inteligentnego Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem - Smart City, przedstawi systemowe podejście do zbierania i wykorzystania danych na potrzeby wykonywanych przez miasto zadań publicznych. Opowie także o genezie Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej, który w Kielcach stanowi podstawową bazę wiedzy o mieście i jest wykorzystywany w procedurach administracyjnych wraz z przykładami zastosowań. Prelegentka przedstawi również, jak w Kielcach ewoluowało podejście do wykorzystania danych w kierunku Business Intelligence i zdradzi, jakie zmiany organizacyjne przy tym nastąpiły.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w wydarzeniu. Webinar potrwa ok. 60 minut i jest darmowy. Aby otrzymać link, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny.

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Efektywne zarządzanie energią poprzez dane – spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Studenci UJ zmieniają urzędy – spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również