Miasto Smart City Cyfryzacja gielda miejskich technologii Finansowanie

Znamy wyniki II naboru wniosków grantowych w Giełdzie Miejskich Technologii

PFR dla Miast
GMT nabor II

Kolejny nabór wniosków grantowych rozstrzygnięty! Znamy już 7 gmin, które przez kolejne miesiące przetestują bezpłatnie wybrane rozwiązania IT z Giełdy Miejskich Technologii. W tym naborze o otrzymanie środków ubiegało się aż 112 samorządów z całej Polski. Spośród nich wyłoniliśmy te, które uzyskały największą liczbę punktów, obliczoną na podstawie deklarowanego zaangażowania pracowników JST, oczekiwanego wpływ wdrożenia na poprawę efektywności pracy urzędu oraz kompletności informacji o stosowanej w urzędzie infrastrukturze informatycznej.    

Tym razem środki na testowanie wskazanego produktu informatycznego opublikowanego w Giełdzie Miejskich Technologii uzyskają: Bobolice, Boguszów-Gorce, Dąbrowa Górnicza, Starogard Gdański, Świdwin, Tarnów oraz Zarszyn. Gminy te otrzymają łącznie prawie 280 tysięcy złotych, dzięki którym będą mogły sprawdzić działanie wybranych rozwiązań w swoich urzędach.   

Kolejny zaplanowany nabór wniosków ruszy już 16 stycznia 2023. Pula środków, jaka zostanie przeznaczona na mikrogranty to niemal 350 tys. złotych.  Każdy samorząd, który wysłał zgłoszenie w drugiej turze, ale nie otrzymał grantu, może starać się o pozyskanie środków także w kolejnych planowanych naborach.  

Czas pomiędzy naborami wniosków granowych warto poświęcić natomiast na realizację kursu online „Jak rozmawiać z firmą technologiczną? Modelowa współpraca samorządu z biznesem”, dostępnego w Bazie Wiedzy na platformie. Krótki kurs skierowany jest do przedstawicieli miast wdrażających produkty informatyczne w samorządzie. Eksperci przedstawiają w nim kluczowe aspekty wdrażania innowacji technologicznych w mieście, takie jak ramy prawne, przygotowanie danych, czy sposoby finansowania. Ukończenie kursu jest wymagane przed złożeniem wniosku o mikrogrant.   

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Porozmawiajmy o autonomicznym transporcie - kolejne spotkanie Klubu Miast Przyszłości
124 samorządy przetestowały produkty cyfrowe dzięki Giełdzie Miejskich Technologii
Następny

Zainteresują Cię również