aktualności wydarzenia smart city klub miast przyszłości

Autonomiczny transport publiczny - zapowiedź spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR

PFR dla Miast
Autonomiczny transport publiczny - zapowiedź spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR

Już 29 lutego, o godzinie 11:00, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Klubu Miast Przyszłości. Tym razem skupimy się na temacie autonomicznego transportu publicznego, który stanowi przyszłościowy obszar rozwoju miast. Podczas tego wydarzenia będziemy mieli okazję zgłębić perspektywę miast, które pragną wdrażać nowoczesne rozwiązania transportowe, takie jak Katowice oraz Gliwice. Ponadto, spotkamy się z przedstawicielami Blees, startupu pracującego nad produkcją autonomicznych minibusów.

W obu tych miastach odbyły się testy pasażerów, mające na celu zbadanie wydajności, wygody i przydatności autonomicznych autobusów w realnych warunkach miejskich. Badanie miało posłużyć do uzyskania cennych danych dotyczących odbioru społecznego, opinii użytkowników oraz ewentualnych dostosowań, które mogą być konieczne przed pełnym wdrożeniem tego innowacyjnego rozwiązania. 

W nadchodzących latach tego rodzaju pojazdy staną się doskonałym uzupełnieniem istniejącej infrastruktury transportu publicznego. Będą one realizować przewozy w obszarach, które dotychczas były trudno dostępne lub gdzie tradycyjne środki transportu okazywały się niewystarczająco efektywne. Dzięki temu zwiększy się dostępność komunikacji publicznej dla wszystkich mieszkańców, tworząc bardziej zintegrowaną i dostępną sieć transportową.

To niepowtarzalna okazja, by poznać najnowsze trendy w dziedzinie transportu publicznego i zdobyć wiedzę na temat przyszłości mobilności miejskiej. Zapraszamy serdecznie do rejestracji na wydarzenie

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
System Monitorowania Usług Publicznych - zapowiedź spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR
Robotyzacja procesów administracyjnych - podsumowanie spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR
Następny

Zainteresują Cię również