aktualności wydarzenia smart city klub miast przyszłości

System Monitorowania Usług Publicznych - zapowiedź spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR

PFR dla Miast
System Monitorowania Usług Publicznych - zapowiedź spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR

Współcześnie samorządy stają przed licznymi wyzwaniami, które wymagają podejmowania trafnych decyzji w obszarze polityki publicznej, rozwoju infrastruktury oraz efektywnej alokacji zasobów. W kontekście dynamicznych zmian społeczno-gospodarczych i rosnących oczekiwań społeczności lokalnej, kluczowym czynnikiem staje się wykorzystanie danych i statystyk publicznych jako solidnego fundamentu dla podejmowania decyzji. Dlatego też serdecznie zapraszamy na Klub Miast Przyszłości organizowany przez PFR dla Miast, który odbędzie się w dniu 23 maja o godzinie 11:00 i będzie poświęcony Systemowi Monitorowania Usług Publicznych (SMUP).

To niezwykle wartościowe narzędzie, zostało opracowane w formule partnerskiej przez zespół projektowy reprezentujący takie instytucje jak Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Związek Miast Polskich oraz Związek Powiatów Polskich. Więcej informacji o procesie realizacji projektu można znaleźć tutaj.

System stanowi doskonałą pomoc dla samorządowców w prowadzeniu analiz dotyczących swojej gminy oraz umożliwia porównania z innymi gminami o zbliżonych parametrach, czyli prowadzenia benchmarkingu między JST. Dodatkowo, otwarty interfejs API SMUP umożliwia automatyczne pobieranie danych i metadanych z Systemu Monitorowania Usług Publicznych do innych systemów informatycznych. To oznacza, że informacje dotyczące świadczonych usług publicznych mogą być łatwo integrowane z różnymi narzędziami i aplikacjami.

W ramach spotkania Marek Pieniążek z Departamentu Innowacji Głównego Urzędu Statystycznego wprowadzi nas w tajniki działania SMUP. Natomiast przedstawiciele korporacji samorządowych – Szymon Więsław i Sławomir Wysocki ze Związku Miast Polskich oraz Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich – opowiedzą o potencjalnych wykorzystanych tego narzędzia w samorządach. Zapraszamy serdecznie do rejestracji na wydarzenie

Przed spotkaniem zachęcamy również do wysłuchania nowego podcastu Związku Miast Polskich o roli SMUP w zarządzaniu usługami w samorządach oraz o tym jak system pomaga poznać koszty tych usług. 

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Skaner retencji danych osobowych w Łomiankach - zapowiedź spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR
Autonomiczny transport publiczny - zapowiedź spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR
Następny

Zainteresują Cię również