aktualności wydarzenia smart city klub miast przyszłości

Robotyzacja procesów administracyjnych - podsumowanie spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR

PFR dla Miast
Klub Miast Przyszłosci robotyzacja

Jak zastosować robotyzację w mieście w obszarze zarządzania energią? Kolejne spotkanie Klubu Miast Przyszłości, tym razem z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta Bydgoszcz, pozwoliło poznać tajniki wdrażania robotów i możliwości ich wykorzystania w urzędzie. 


Bydgoszcz jako pierwsze i do tej pory jedyne miasto w Polsce wdrożyło aplikację pozwalającą na bezobsługowe pobieranie, dystrybucję oraz archiwizację dokumentów dotyczących płatności za media. Dzięki rozwiązaniu możliwe jest zwiększenie efektywności wykonywanych zadań pracowników poprzez automatyczne tworzenie baz kontrahentów i otrzymanych faktur, a także automatyczną kontrolę poprawności danych na fakturze. Wdrożenie procesu robotyzacji w Bydgoszczy pozwoliło na poczynienie znacznych oszczędności. Ponadto, dzięki systematycznemu zbieraniu danych umożliwiło także wysnucie wniosków prowadzących do optymalizacji wykorzystania energii w mieście.
 

Szczegółowe działanie robota omówili w trakcie spotkania Tomasz Bońdos - koordynator Zespołu ds. Zarządzania Energią w Urzędzie Miasta Bydgoszczy i Kinga Tyburska, zajmująca stanowisko Głównego Specjalisty. Podczas spotkania podzielili się informacjami m.in. na temat kosztów wdrożenia i utrzymania robota, wymagań technicznych projektu oraz potencjalnych możliwości rozwoju aplikacji.


Wszystkim osobom, które nie miały możliwości osobistego udziału w spotkaniu, polecamy zapoznanie się z załączoną prezentacją oraz nagraniem. Wdrożenie procesu robotyzacji w Bydgoszczy opisane zostało również w artykule w Bazie Miejskich Innowacji.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o kolejnych spotkaniach Klubu Miast Przyszłości oraz innych projektach PFR dla Miast, dołącz do grona odbiorców naszego newslettera! Zapisy możliwe są przez formularz na stronie głównej.

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Autonomiczny transport publiczny - zapowiedź spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR
Jak wdrażać innowacje w mieście? Dobre praktyki we współpracy JST ze spółkami technologicznymi.
Następny

Zainteresują Cię również