smart city Wielka Brytania

City-to-City Tech Network, czyli wizyta studyjna w Wielkiej Brytanii

PFR dla Miast
city to city

W dniach 27-29 marca 2023 roku odbyła się wizyta studyjna w Wielkiej Brytanii w ramach inicjatywy City-to-City Tech Network stworzonej przez Ambasadę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Warszawie. W skład grupy uczestniczącej w wymianie wchodzili przedstawiciele samorządów, biznesu oraz innych organizacji, m.in. Invest in Łódź, Invest in Pomerania czy Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink, a także przedstawicielki zespołu PFR dla Miast.

Głównym celem wizyty było stworzenie sieci współpracy między miastami z Wielkiej Brytanii i Europy Środkowo-Wschodniej w celu pogłębienia współpracy i wymiany wiedzy w obszarze rozwoju nowych technologii. Uczestnicy wizyty mieli okazję nawiązać kontakty z przedstawicielami miast, organizacji rozwojowych i spółek technologicznych oraz obserwować najnowsze trendy technologiczne i start-upy, zwłaszcza w obszarach Health Tech, Fin Tech i Smart City.

W trakcie wizyty odbyło się wiele spotkań, w tym z Manchester’s Inward Investment Agency i Greater Manchester Chamber of Commerce oraz przedstawicielami Urzędu Miasta Leeds i miasta Kingston upon Hull. Uczestnicy wizyty mieli okazję zapoznać się z przestrzeniami coworkingowymi i inkubatorami, które zapewniają wsparcie dla przedsiębiorców. Uczestniczyli również w panelach dyskusyjnych dotyczących m.in. rozwoju biznesu na rynku brytyjskim oraz wykorzystania potencjału innowacyjnych przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej we współpracy z firmami z Wielkiej Brytanii.

Wizyta studyjna City-to-City Tech Network była ważnym krokiem w kierunku pogłębienia współpracy między miastami z Wielkiej Brytanii oraz obszaru CEE i wymiany wiedzy w obszarze wsparcia rozwoju nowych technologii. 

 

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Przystanek na czas – spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Miasto połączone z mieszkańcami – spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również