aktualności wydarzenia smart city klub miast przyszłości

Miasto połączone z mieszkańcami – spotkanie Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
KMP Rzeszow

Czy hackathony miejskie mogą faktycznie stać się narzędziem rozwoju innowacji? O tym przekonało się miasto Rzeszów, które korzysta obecnie z aplikacji stworzonej w trakcie Klimatonu dla Miast organizowanego w grudniu 2021 roku przez Polski Fundusz Rozwoju i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. ConnectedCity to platforma miejska pozwalająca na pogłębianie relacji Miasto-Mieszkaniec. Umożliwia ona rzeszowianom zgłaszanie zauważonych w mieście niebezpieczeństw, usterek czy możliwości rozwoju infrastruktury, a z drugiej strony, jest miejscem gromadzenia danych zbieranych z różnych źródeł, dotyczących stanu powietrza, poziomu wód czy wilgotności powietrza.  

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak po czasie funkcjonuje aplikacja i jakie są efekty jej wdrożenia, zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach Klubu Miast Przyszłości, które odbędzie się już w czwartek 16 lutego o godz. 11:00. Klub Miast Przyszłości to cykliczne wydarzenia dla przedstawicieli samorządów oraz wszystkich osób zainteresowanych miejskimi innowacjami. W trakcie comiesięcznych spotkań przedstawiciele i przedstawicielki miast z całej Polski opowiadają o zrealizowanych w swoich gminach projektach, dzielą się sposobami na wykorzystanie nowych technologii do sprawniejszego zarządzania miastem i chwalą się efektami, jakie mogą przynieść odpowiednio wdrożone innowacje. Gościem nadchodzącego wydarzenia będzie Krzysztof Stańko, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Innowacji i Rozwoju. Podczas spotkania opowie on o tym, jak po ponad roku od zakończenia Klimatonu dla Miast działa wypracowane w nim rozwiązanie i jakie istnieją dalsze możliwości jego rozwoju.  

Aby zarejestrować się na spotkanie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wydarzenie potrwa ok. 60 minut.  

 

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
City-to-City Tech Network, czyli wizyta studyjna w Wielkiej Brytanii
Zarządzanie kryzysowe w mieście: Otwock Alert Online - spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również