aktualności wydarzenia smart city klub miast przyszłości

Zarządzanie kryzysowe w mieście: Otwock Alert Online - spotkanie Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
Zarządzanie kryzysowe w mieście: Otwock Alert Online - spotkanie Klubu Miast Przyszłości

Już 18 stycznia o godz. 11:00 odbędzie się pierwszy w 2024 roku  Klubu Miast Przyszłości. Tym razem tematem spotkania będzie aplikacja Otwock Alert Online, która powstała w ramach hackathonu Hack2React w ramach projektu Programuj Miasta z GovTech by PFR.

W kontekście dynamicznego rozwoju miast, współczesnych wyzwań klimatycznych i rosnącej potrzeby zapewnienia najwyższej jakości usług, kluczowe staje się poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań w obszarze zarządzania kryzysowego. W ramach hackathonu Miasto Otwock zgłosiło wyzwanie stworzenia serwisu, który skutecznie ostrzega mieszkańców i odwiedzających, informując ich m.in. o przerwach w dostawie mediów czy zamknięciach ulic.

Spośród wielu koncepcji opracowanych podczas hackathonu, najwyżej oceniona została aplikacja przygotowana przez zespół Netkoncept team. Przez ostatnie 6 miesięcy zespół rozwijał rozwiązanie oparte na aplikacji mobilnej i platformie webowej. Aplikacja miała być łatwa w obsłudze, oferując szeroką dostępność zarówno na systemie Android jak i iOS oraz być zgodna ze standardem WCAG.

Równie ważnym aspektem było, aby aplikacja cechowała się prostotą obsługi, intuicyjnością, umożliwiała obsługę dowolnej liczby użytkowników i działała z łatwością w dowolnej przeglądarce internetowej. Dzięki niej, urzędnicy będą w stanie efektywnie przekazywać zarejestrowanym uczestnikom powiadomienia push na ich telefony, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych. Otwock Alert Online ma poprawić przepływ informacji między urzędem a mieszkańcami, co z pewnością ułatwi efektywne zarządzanie kryzysowe w naszym mieście.

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego Pan Marcin Borowski z Urzędu Miasta Otwock oraz Pan Mateusz Kuśnierz z Zespołu Netkoncept team opowiedzą więcej o wyzwaniu z jakim mierzyło się miasto oraz procesie implementacji rozwiązania.

Aby zarejestrować się na spotkanie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Miasto połączone z mieszkańcami – spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Cyfrowa transformacja współpracy z III sektorem w Kołobrzegu - spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również