aktualności wydarzenia smart city klub miast przyszłości

Detekcja satelitarna w mieście - podsumowanie spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR

PFR dla Miast
Klub Miast Przyszlosci: Detekcja satelitarna

Wykorzystanie satelitów do kontroli podatków od nieruchomości? Miasto Wrocław pokazało, że to możliwe.  M.in. o tym, w jaki sposób skutecznie przeprowadzić tego typu wdrożenie w samorządzie, rozmawialiśmy z Izabelą Piekielnik – Dyrektor Wydziału Podatków i Opłat we wrocławskim Urzędzie Miejskim, na kolejnym spotkaniu Klubu Miast Przyszłości.

Wrocław jest to pierwsza gmina w Polsce, która wykorzystała detekcję satelitarną, aby szybciej wykrywać nieprawidłowości w lokalnym systemie podatkowym i, jak się okazało, działanie to było niezwykle skuteczne. Przez rok udało się skontrolować pond 65% powierzchni miasta, co przyniosło do miejskiego budżetu wpływy szacowane na nawet 3-4 miliony złotych.

Szczegóły wdrożenia technologii kosmicznych w mieście przedstawiła na ostatnim spotkaniu Klubu Miast Przyszłości Izabela Piekielnik z wrocławskiego Urzędu Miasta. Prelegentka opowiedziała o możliwościach zastosowania detekcji satelitarnej i podsumowała efekty projektu pozwalającego na wykrycie niewłaściwie opodatkowanych nieruchomości na mapie miasta.

Przygotowaną przez Dyrektor Wydziału Podatków i Opłat we Wrocławskum UM prezentację można znaleźć poniżej. Zachęcamy również wszystkich tych, którym nie udało się dotrzeć na spotkanie do zapoznania się z nagraniem ze webinaru, które również jest dostępne dla wszystkich!  A zainteresowanych poznaniem szczegółów znaczenia danych satelitarnych, możliwych sposobach ich wykorzystania oraz prognozowanej przyszłości, zapraszamy do przeczytania rozmowy z twórcami firmy SatRevolution.

Było to ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu Klub Miast Przyszłości. Z kolejnymi webinarami powrócimy już we wrześniu. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o kolejnych spotkaniach oraz innych projektach PFR dla Miast, dołącz do grona odbiorców naszego newslettera! Zapisy możliwe są przez formularz na stronie głównej.

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Miasto przyjazne mieszkańcom dzięki technologiom - podsumowanie Klubu Miast Przyszłości
Analiza danych miejskich - nagranie ze spotkania Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również