aktualności wydarzenia smart city klub miast przyszłości

Miasto napędzane danymi – podsumowanie spotkania Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
Miasto napędzane danymi – podsumowanie spotkania Klubu Miast Przyszłości

W Kielcach od lat dostrzega się ogromny potencjał wykorzystania danych miejskich w procesie zarządzania. Jako jedno z pierwszych miast w Polsce rozpoczęło ono i kontynuuje proces integracji danych dla potrzeb bieżącego podejmowania decyzji, ze szczególnym uwzględnieniem procesu inwestycyjnego. 

Podczas ostatniego spotkania Klubu Miast Przyszłości uczestnicy i uczestniczki mieli okazję posłuchać o tym, jak miasto efektywnie wykorzystuje posiadane zasoby danych do bieżącego zarządzania procesami.  

Podczas webinaru Anna Dwurnik, Główna Specjalistka w Biurze ds. Inteligentnego Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem - Smart City, przedstawiła systemowe podejście do zbierania i wykorzystania danych na potrzeby wykonywanych przez miasto zadań publicznych. Opowiedziała m.in. o genezie Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej, który w Kielcach stanowi podstawową bazę wiedzy o mieście i jest wykorzystywany w procedurach administracyjnych wraz z przykładami zastosowań.  

Pokazała także, jak analiza i integracja danych do tej pory pomogła w usprawnieniu takich obszarów jak: gospodarka nieruchomościami, zarządzanie lokalami komunalnymi, uszczelnienie lokalnego systemu podatkowego, czy monitorowanie zużycia mediów w budynkach miejskich

Prelegentka przedstawiła również, jak w Kielcach ewoluowało podejście do wykorzystania danych w kierunku Business Intelligence i zdradziła, jakie zmiany organizacyjne przy tym nastąpiły. 

O szczegółach realizowanych w mieście do tej pory działań można posłuchać w nagraniu z webinaru dostępnym poniżej.  

Zachęcamy do wysłuchania prezentacji.  

Kolejne spotkanie Klubu Miast Przyszłości już za miesiąc! Aby być na bieżąco i otrzymywać powiadomienia o zaplanowanych wydarzeniach, a także innych inicjatywach PFR dla Miast, zapisz się do naszego newslettera.     

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Analiza danych miejskich - spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Autonomiczny transport w praktyce - podsumowanie spotkania Klubu Miast Przyszłości PFR
Następny

Zainteresują Cię również