IT Smart City govtech hackathon

Hack2React: zgłoś zespół i zaprogramuj odporne miasta!

PFR dla Miast
Hack2React: zgłoś zespół i zaprogramuj odporne miasta!

Potrafisz programować, analizować dane, projektować UX albo masz zacięcie biznesowe? Weź udział w Hack2React i zmierz się z jednym z czterech prawdziwych wyzwań polskich miast. 

 W dniach 16-18 czerwca 2023 r. odbędzie się 48-godzinny maraton programowania Hack2React organizowany przez Centrum GovTech oraz Polski Fundusz Rozwoju. Projekt ma na celu wypracowanie rozwiązań związanych z szybkim reagowaniem miast na kryzysy i wyzwania przyszłości, a także bardziej efektywnym wykorzystaniem zasobów w celu poprawy jakości życia mieszkańców. 

W hackathonie weźmie udział około 200 uczestników w zespołach 3-5 osobowych, w skład których mogą wejść programiści, projektanci UX oraz osoby o doświadczeniu biznesowym. Będziecie pracowali nad wyzwaniami zgłoszonymi przez miasta, dotyczącymi następujących kategorii:  

  • Dobrostan mieszkańców, 
  • Gospodarka przestrzenna, 
  • Zarządzanie kryzysowe, 
  • Zmiany klimatyczne. 

Nagrodą dla każdego ze zwycięskich zespołów będzie 35 000 zł i wsparcie w przetestowaniu projektów w miastach. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz na stronie Hack2React do 4 czerwca 2023. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla zespołów.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy również do dołączenia do dedykowanego serwera na platformie Discord, gdzie będą pojawiać się najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia. Na kanale uczestnicy i uczestniczki mogą również znaleźć inne osoby chętne do wzięcia udziału w hackathonie, które jeszcze nie znalazły swojego zespołu.

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Hack2React sposobem na wzmocnienie miejskiej rezyliencji - zgłoś wyzwanie i wykorzystaj nowe technologie!
Znamy zwycięzców HackSQL: innowacje technologiczne i edukacyjne dla miast
Następny

Zainteresują Cię również