Miasto Smart City miejskie innowacje klub miast przyszłości wydarzenia

Miasto Fachowców – spotkanie Klubu Miast Przyszłości

PFR dla Miast
Miasto Fachowców – spotkanie Klubu Miast Przyszłości

Oświata zaliczana jest do podstawowych usług publicznych, które samorząd zapewnia swoim mieszkańcom. Wyzwaniem wielu miast jest dopasowanie systemu edukacji do rzeczywistego zapotrzebowania i dostosowywanie go do trendów zatrudniania w konkretnych zawodach. Rynek pracy jednoznacznie pokazuje, że potrzebni są dzisiaj fachowcy. Brakuje rzemieślników i specjalistów. Tę lukę postanowiło zapełnić Miasto Katowice, w którym właśnie trwa piąta edycja programu, łączącego uczniów szkół podstawowych z lokalnymi przedsiębiorcami.  

Już w czwartek 18 maja 2023 o godz. 11:00 zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach cyklu Klub Miast Przyszłości. Prelegentką podczas wydarzenia będzie Barbara Miś – Kierowniczka Referatu Wydziału Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Katowice i Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Inkubator Rawa.Ink powstał z myślą o start-up’ach oraz firmach sektora MMŚP, które mogą znaleźć tam wsparcie ekspertów i mentorów w zakresie sieciowania kontaktów, poszerzania wiedzy, rozwoju projektów czy internacjonalizacji.  

Od kilku lat w portfolio projektów realizowanych w Rawa.Ink znajduje się także program „Katowice Miastem Fachowców”. Program ma pokazać uczniom jak wygląda praca w zawodach technicznych i branżowych w praktyce oraz zachęcić ich do wyboru technicznych i branżowych kierunków kształcenia, a przedsiębiorcom umożliwić promocję i zdobycie potencjalnych pracowników w przyszłości. Więcej o tym inicjatywie pisaliśmy w artykule w Bazie Miejskich Innowacji: Katowice kolebką fachowców przyszłości.  

W trakcie spotkania prelegentka opowie o założeniach tego projektu oraz o uzyskanych do tej pory efektach. Udział w spotkaniu jest jak zwykle bezpłatny, a wydarzenie potrwa ok. 60 minut. Aby otrzymać link, wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy

PFR dla Miast
Poprzedni artykuł
Studenci UJ zmieniają urzędy – spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Porozmawiajmy o autonomicznym transporcie - kolejne spotkanie Klubu Miast Przyszłości
Następny

Zainteresują Cię również